S1000D Teknik Dokümantasyon

Entegre Lojistik Destek ve teknik doküman uzmanlığı ile S1000D teknik doküman projeleri gerçekleştirmekteyiz.

BİLTEN, savunma ve havacılık sanayi başta olmak üzere teknolojik ürünlere ait teknik dokümanlar hazırlamaktadır. Dokümanlar istenilen format ve standartlarda (SCORM, HTML, XML, DITA, S1000D) hazırlanmakta ve teslim edilmektedir. Teknik dokümantasyon hizmetimiz; planlama, üretim ve kontrolden doküman çıktılarının gerekli standartlara uygun olarak basılması/yayımlanmasına kadar sürecin tüm adımlarını kapsamaktadır.

Dünyada ve ülkemizde özellikle son dönemde S1000D Spesifikasyonuna uygun doküman üretimi öne çıkmaktadır. BİLTEN, S1000D teknik doküman alanında önde gelen yazılımlardan olan HICO S1000D Suite (HICO çözümleri) ve Adobe FrameMaker (FM S1000D yeteneklerimiz) ile S1000D Spesifikasyonuna uygun doküman üretmektedir.
BİLTEN, bünyesinde teknik dokümantasyon ve alt alanlarında uzmanlıklar geliştirmiştir. Teknik dokümantasyon sürecimizi gerektiğinde müşterilerimizin ihtiyacına uyumlayarak, teknik dokümantasyona ilişkin her alanda onların yanında yer almaktayız. Teknik dokümantasyon kadromuz; konu uzmanları, teknik yazarlar, görsel tasarımcılar, teknik yayımcılar ve teknik editörlerden oluşmaktadır.

Entegre Lojistik Destek ve teknik doküman uzmanlığımız ile S1000D teknik doküman projelerinde fark yaratmakta ve müşterilerimize güven vermekteyiz.

Ayrıca, Türkiye’de bir ilk olan Teknik Yazarlık Temel Eğitim Programımız ile sektörel ihtiyacı karşılamakta ve teknik dokümantasyon alanında farkındalık yaratmaktayız. Bu eğitime katılacak personelin teknik dokümantasyon hazırlama sürecinde çalışacağı değerlendirilmekte olup katılımcıların teknik dokümantasyona ilişkin temel bilgi ve becerileri edinmesi/güncellemesi ve geliştirmesi hedeflenmektedir.

Teknik dokümantasyon sürecimize ilişkin tanıtım videomuzu buradan izleyebilirsiniz.
Teknik dokümantasyon kapsamında Türkçeden İngilizceye ve İngilizceden Türkçeye Teknik Çeviri Hizmeti vermekteyiz.