Lojistik Destek Analizi (LDA)

Ürün desteklenebilirliğini temin etmek üzere oluşturulan Lojistik Destek Analizi (LDA) Entegre Lojistik Desteğin (ELD) kritik ögesidir. LDA, ürün ömür döngüsü ve desteklenebilirlik ile ilgili tüm faktörleri dikkate alarak bütünsel bir yaklaşımla analiz yöntemi tariflemekle birlikte analiz kapsamında üretilen LDA kayıtlarının (LDAK) ilişkisel bir veri tabanında saklanmasını da tarifler.

BİLTEN; önemli savunma projelerinin LDA ekibinde yer almış ve bu ekiplerinin yönetimini üstlenmiş deneyimli kadrosu ile LDA hizmeti sunmaktadır.

  • LDA deneyimimizin temeli; LDA standartlarının atası olan ve bugün kullanılan ilgili standartların temelini oluşturan “MIL-STD-1388/1A Logistics Support Analysis” ve “MIL-STD-1388/2B DoD Requirements for a Logistic Support Analysis Record” üzerinedir.
  • Günümüzde yaygın olarak kullanılan “S3000L International Procedure Specification for Logistic Support Analysis” kapsamında analiz çalışmaları da yürütmekte ve S3000L için güçlü bir yazılım aracı olan HICO PSA Suite yazımının temini ve desteğini sağlamaktayız.